Slovenský filharmonický zbor vo Viedni

Vo štvrtok 30. apríla zaznie vo viedenskom Musikvereine monumentálna  Symfónia č. 8 Es dur Gustava Mahlera. Toto veľkolepé vokálno – inštrumentálne dielo „Symfónia tisícov“ je uvádzaná pre svoje obsadenie /orchester, dva zmiešané zbory, jeden detský zbor, osem sólistov / len zriedka. Vo Viedni zaznie pod taktovkou svetového umelca, legendy európskej skladateľskej avantgardy  Pierra Bouleza. Je potešujúce že vo veľkom aparáte umelcov  / Staatskapelle Berlin,  Singverein der Gesellschaft der Musikfreunde in Wien,     Viedenský chlapčenský zbor,  Ricarda Merbeth, soprán, Camilla Nylund, soprán  Adriane Queiroz, soprán  Michelle de Young, alt  Jane Henschel, alt  Robert Dean Smith, tenor  Hanno Müller-Brachmann, baryton  a Robert Holl, bas sa budú podieľať na uvedení Mahlerovej symfónie   aj členovia Slovenského filharmonického zboru pod vedením zbormajsterky Blanky Juhaňákovej.  Koncert sa uskutoční o19.30h vo Veľkej sále Musikvereinu.