Slovenská filharmónia a grécky saxofonista Theodore Kerkezos

Slovenská filharmónia  uvedie dva koncertné večery  pod  taktovkou svojho šéfdirigenta Petra Feranca. Sólistom večerov bude grécky saxofonista Theodore Kerkezos, ktorý sa predstavil bratislavskému publiku na Novoročnom koncerte v bratislavskej Redute roku 2004.  Umelec bol poslucháčom konzervatória v Aténach a v štúdiu pokračoval vo francúzskom Bordeaux. Jeho repertoár obsahuje  celý klasický repertoár, ktorý je pre tento nástroj a orchester napísaný. Spolupracoval s orchestrami v Londýne , St. Peterburgu, Moskve, Aténach… .Je riaditeľom Saxophone Orchestra of Piraeus Prefecture. Pôsobí aj pedagogicky na aténskom konzervatóriu. V jeho interpretácii zaznie Koncert pre altový saxofón a orchester H. Tomasiho. Na programe koncertov je aj  dielo slovenského autora Pavla Bagina Allegro festivo a Symfónia č. 6 h mol Patetická Petra Iľjiča Čajkovského. Koncerty Slovenskej filharmónie sa uskutočnia vo štvrtokpiatok 23.24. apríla vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu19,30 h.

Slovenská filharmónia

Peter Feranec, dirigent

Theodore Kerkezos, saxofón

Pavol Bagin Allegro festivo

H. Tomasi   Koncert pre altový saxofón a orchester

Peter Iľjič Čajkovskij Symfónia č. 6 h mol Patetická op. 74

Abonentom a návštevníkom , ktorí majú zakúpené abonentky a vstupenky na koncerty cyklov SF, platia tieto vstupenky na koncerty v priestoroch Slovenského rozhlasu a Slovenskej národnej galérie  s voľným výberom miesta na sedenie.

Pokladnica SF bude naďalej v prevádzke v budove Slovenskej filharmónie a hodinu pred koncertom v mieste jeho konania.