Pod Rahbariho takovkou bude znieť Čajkovského hudba

SF Alexander Rahbari © Photo A. Trizuljak 4333

Vo štvrtok 19. februára sa Slovenská filharmónia predstaví opäť pod taktovkou Alexandra Rahbariho, stáleho hosťa sezón Slovenskej filharmónie. Program koncertu ponúkne návštevníkom výlučne diela Piotra Iljiča Čajkovského. V prvej polovici zaznie Serenáda C dur pre sláčikový orchester op. 48 z roku 1880. Čajkovskij na tomto noblesnom diele pracoval povedľa bombastickej Predohry 1812. Druhá polovica koncertu ponúkne jeho programovú Symfóniu h mol Manfred. Skladateľ sa po premiére tohto diela v roku 1886 vyjadril, že lepšie symfonické dielo s výnimkou jeho milovanej 1. symfónie g mol nenapísal a ani nenapíše.
Na štvrtkovom koncerte účinkujú v sláčikovej sekcii orchestra Slovenská filharmónia dve poslucháčky husľovej triedy bratislavského Konzervatória – Andrea Pavlovičová a Petra Pálková, ktoré absolvujú s naším telesom svoju premiérovú orchestrálnu prax. Poslucháčov Konzervatória, na túto náročnú prácu pripravuje prof. Jozef Bobko.