Nedeľný ORGANOVÝ recitál v REDUTE

Novinkou  programovej ponuky 64. sezóny Slovenskej filharmónie je séria organových recitálov, v rámci ktorých sa na štyroch koncertoch predstavia poprední organoví interpreti – Imrich Szabó, Monika Melcová, Eva Bublová a francúzsky umelec Thierry Escaich.

Prvý z koncertov je na programe už túto nedeľu 18. novembra popoludní o 16-tej hodine. V koncertnej sieni Slovenskej filharmónie uvedie diela Johanna Sebastiana Bacha, Cesara Francka, Louisa Vierneho a Oliviera Messiaena slovenský interpret Imrich Szabó.

Nový nástroj  bol slávnostne inaugurovaný v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie

20. mája 2012. Jeho zhotoviteľom je rakúska firma Rieger Orgelbau GmbH. Nástroj má  66 registrov a 3 manuály, čím sa radí medzi najväčšie píšťalové organy na Slovensku. Nástroje rakúskej firmy Rieger-Orgelbau sa  nachádzajú v koncertných sieňach a chrámoch na všetkých kontinentoch, napríklad vo viedenskom Stephansdome, koncertnej sieni Parížskeho konzervatória, dva  nástroje v Shanghai Oriental Art Center a Shenzhen Cultural Centre v Číne. V r. 2009 dokončila firma katedrálny organ pre slávnu katedrálu v Regensburgu (Nemecko), začiatkom roku 2011 bola ukončená stavba nového koncertného organa pre jednu z najvýznamnejších koncertných sál v Európe – viedenský Musikverein. Firma realizovala v r. 2011 stavbu nového organa pre Katolícku univerzitu v Ružomberku, v r. 2012 končí stavbu tiež nového organa pre   farský kostol  mesta Martin.