Na úvodný Rodinný koncert pozývame všetky deti

38 SF Jartim_Vanek 24 11 2018 © jan.f.lukas

Slovenská filharmónia  pozýva na koncerty  svojich najmladších a najmenších návštevníkov. V piatok 1. decembra 2023 sa uskutoční v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie prvá  Hudobná akadémia pre bratislavských a mimobratislavských školákov, ktorí sa v tejto koncertnej sezóne na koncerty prihlásili.  V piatok 1. decembra  navštívi bratislavskú Redutu 1400 žiakov. Ak so školou Hudobnú akadémiu nenavštevujete, príďte na  Rodinný koncert s rovnakým programom, ktorý  sa uskutoční  v sobotu 2. decembra o 16-tej.

Veselý hodinový program s názvom Konkurz na hudobného skladateľa uvedú členovia Symfonického orchestra Konzervatória v Bratislave s dirigentom Jurajom Jartimom v spolupráci so žiakmi hudobno-dramatického odboru školy. Autorkou scenára je pedagogička bratislavského konzervatória Zuzana Flamová, ktorá sobotný program opísala: „ Svetovo neznáma hudobná inštitúcia vyhlási konkurz na hudobného skladateľa. Prihlási sa jeden uchádzač – skladateľ amatér, ktorý na konkurze predstaví svoju skladbu. Riaditeľ po chvíli zastaví dirigenta a opýta sa ho, kto skomponoval takú nepočúvateľnú hudbu? Dirigent odpovie: „Amatér“. Riaditeľ sa zúfalo rozplače, ale dirigent si našťastie zachová chladnú hlavu a navrhne riaditeľovi jediné možné riešenie. Skladateľa amatéra treba naučiť, ako má hudobná kompozícia vyzerať…“   Ako má hudobná kompozícia vyzerať?  Čo je pri komponovaní nevyhnutné? To všetko sa dozviete na sobotnom koncerte v Slovenskej filharmónii. Na záver nebude chýbať obľúbená tombola s peknými cenami. Všetky deti odídu zo Slovenskej filharmónie so sladkým prekvapením.