Koncert mladých

V stredu 15. februára19,00 h sa na pôde Slovenskej filharmónie predstaví Symfonický orchester Konzervatória v Bratislave s dirigentom Júliusom Karabom.  Hosťovanie orchestra mladých je v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie už tradíciou. Pre mnohých členov študentského orchestra je to  veľká výzva,  generálka pred profesionálnou cestou práve do Orchestra Slovenská filharmónia. Možnosť  preukázať  umelecký potenciál.  Šanca pre mladých nádejných sólistov. Sólistom avizovaného večera  bude violončelista Pavol Mucha , poslucháč bratislavského konzervatória / v triede K. Filipoviča a J. Vaculovej/. V jeho interpretácii zaznie   Concertino pre violončelo a orchester g mol op 132 Sergeja Prokofieva. Koncert zaháji predohra Únos zo serailu KV 384 Wolfganga Amadea Mozarta. Na záver zaznie Symfónia č. 4 B dur op. 60 Ludwiga van Beethovena. Koncert Symfonického orchestra Konzervatória v Bratislave zaznie v rámci koncertného cyklu Junior , ktoré sú pripravené najmä pre mladých návštevníkov bratislavskej Reduty.