Komorný orchester ZOE a Milan Paľa

pala

V stredu 15. marca 2017 sa v Malej sále Slovenskej filharmónie predstavia  členovia Komorného orchestra ZOE s huslistom Milanom Paľom, ktorý patrí medzi výrazných huslistov svojej generácie.

Vo videopozvánke  Vás na koncert pozýva Adam Szendrei, člen Komorného orchestra ZOE

Po absolvovaní Banskobystrického konzervatória pokračoval v štúdiu na  Universität für Musik vo Viedni  a na brnianskej JAMU. Milan Paľa neúnavne interpretuje diela súčasných skladateľov. V rokoch 2009 – 2013 nahral 64 skladieb 35 slovenských skladateľov s názvom Violin Solo.  Domáce aj medzinárodné  pódia dobíja s repertoárom od Bacha až po súčasných autorov.  V Slovenskej filharmónii zaznie v jeho interpretácii Koncert pre husle a sláčikový orchester d mol Felixa Mendelssohna  Bartholdyho. Komorný orchester ZOE, ktorý vznikol na základe  dlhoročného priateľstva jeho členov, pôsobí na slovenskej hudobnej scéne od roku 2008. Program koncertu jeho členovia zostavili z diel  Felixa Mendelsohna Bartholdyho, Josefa Suka a Arnolda Schőnberga. Koncert sa začne o 18.00 h.