Klavírny recitál vo Dvorane

V Koncertnej sieni Dvorana  sa v utorok 8. novembra uskutoční komorný koncert z cyklu Hudobná mozaika – tento týždeň klavírny recitál. Hosťom komorného večera je nemecký  klavirista  Johannes Nies, ktorý získal svoje prvé hudobné vzdelanie vo veku 10 rokov pod vedením Cleopatry Perepelity v Neunkirchene. Pätnásť  rokov bol súkromným žiakom legendárneho Karla–Heinza Kämmerlinga v Hannoveri. V roku 2003 začal študovať v jeho klavírnej triede na Hochschule für Musik und Theater v Hannoveri, ktoré ukončil roku 2007 diplomom s vyznamenaním. Zvláštnu pozornosť venuje komornej hudbe. Od roku 1998 obsadil Johannes Nies 1. miesto na Súťaži nemeckého spolku koncertných umelcov. Nasledovali ďalšie prvé ceny v súťaži „Jugend musiziert“. V roku 2003 mu bola prepožičaná Cena Lions-Clubu Neuwied-Andernach; získal štipendium „Zukunftsinitiative Rheinland-Pfalz“ (ZIRP). V roku 2005 bol vybraný ako štipendista nadácie „Villa Musica“ a v roku 2007 získal štipendium Spolku Richarda Wagnera. V roku 2010 nasledovala renomovaná Cena Felixa Mendelssohna Bartholdyho v Berlíne v kategórii duo violončelo / klavír, ako aj Cena priateľov mladých hudobníkov v komornej hudbe. V Bratislave si v interpretácii výnimočného umelca vypočujeme Prelúdium a fúgu D dur BWV 532 J. S. Bacha / F. Busoniho, Sonátu pre klavír č. 9 D dur KV 311 W. A. Mozarta, Vallée d’Obermann z klavírneho cyklu Roky putovania S. 160 F. Liszta, 12 Valses nobles D 969 Franza Schuberta a Sonátu pre klavír č. 1 C dur op. 1 J. Brahmsa.

Koncert sa koná v spolupráci s Goetheho inštitútom v Bratislave a zaznie v utorok 8.novembra Koncertnej sieni Dvorana na VŠMU na Zochovej uliciBratislave o 19.00 h.