Husľový virtuóz Juraj Čižmarovič vystúpi v Malej sále Slovenskej filharmónie

Po úspešných koncertoch v Spišskej Novej Vsi, Kežmarku, Žiline a Košiciach prichádza slovenský husľový virtuóz Juraj Čižmarovič do Bratislavy, kde sa predstaví v utorok 23. októbra19.00 hMalej sále Slovenskej filharmónie.

Juraj Čižmarovič študoval na bratislavskom konzervatóriu a VŠMU, absolvoval študijný pobyt na prestížnej škole Academia Sion vo Švajčiarsku, zúčastnil sa na majstrovských kurzoch významných svetových huslistov (Ruha, Gulli, Szeryng, Milstein). Po úspešnom štarte sólistickej kariéry na Slovensku sa v roku 1990 usadil v Nemecku, kde sa stal koncertným majstrom viacerých orchestrov (Gürzenich Orchester, WDR Rundfunkorchester v Kolíne nad Rýnom, festival Richarda Wagnera v Bayreuthe). Práve hudba Richarda Wagnera je jeho vášňou. V Nemecku sa presadil aj ako dirigent a organizátor hudobného života. V posledných rokoch zintenzívnil nahrávacie aktivity, na svojom konte má 10 CD, na ktorých sa predstavuje ako huslista a dirigent.

V bratislavskej Redute sa tentokrát predstaví s Komorným orchestrom Cimorosa, ktorého členovia sú poprední bratislavskí hudobníci, sólisti a členovia najprestížnejších domácich aj zahraničných orchestrov a komorných súborov. Takmer  všetci sú odchovancami bratislavského konzervatória a VŠMU. Spája ich dlhoročné priateľstvo, tradícia, a najmä láska k muzicírovaniu.

Juraj Čižmarovič v deň koncertu v bratislavskej Redute oslávi svoju polstoročnicu  a tiež okrúhle jubileum svojho pôsobenia na koncertných pódiách.  V tomto roku sú to už tri desaťročia jeho účinkovania na domácich ,  zahraničných –  koncertných i operných scénach.