V tomto týždni je hosťom bratislavskej Reduty Charles Olivieri Monroe. Mladý kanadský dirigent zožal prvé výraznejšie úspechy ešte ako poslucháč Kráľovského hudobného konzervatória a na Univerzite v Toronte. Prostredníctvom štipendia študoval aj na Janáčkovej akadémii v Brne u Dr. Trhlíka a prof. Bělohlávka. Je laureátom a víťazom viacerých dirigentských súťaží, z posledných spomeňme titul absolútneho víťaza Pražskej jari 2000. V Bratislave jeho meno rezonuje aj v súvislosti s jeho angažmánom so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu. Prvý koncert uvedie so Slovenskou filharmóniou vo štvrtok 7. decembra o 19,00 h v Koncertnej sieni SF. Na úvod zaznejú tri predohry v troch rozličných spracovaniach – operná predoha Veselé paničky z Windsoru, Otta Nicolaia, koncertná predohra Otello Antonína Dvořáka a napokon Čajkovského predohru-fantáziu. Rómeo a Júlia. Nasledovať bude Koncert pre husle, violončelo a orchester a mol op. 102
Johannesa Brahmsa. Ako sólisti Brahmsovej koncertnej skladby s vysoko osobným charakterom sa predstavia mladá huslistka nemecko-japonského pôvodu Mirijam Contzen a popredný domáci violončelista Jozef Podhoranský. Mirijam Contzen v minulej sezóne zažiarila vynikajúcimi výkonmi so Sydney Symphony Orchestra, Melbourne Symphony Orchestra, BBC Philharmonic Orchestra, Štuttgartskými filharmonikmi a Pražskými symfonikmi. Začiatkom roku 2007 ju čaká koncertné turné v Nemecku, Rakúsku a Švajčiarsku s Mníchovským rozhlasovým orchestrom a dirigentom Bobbym McFerrinom. Dostala aj pozvanie od Claudia Abbada účinkovať na podujatí „Berliner Begegnungen“ . Má za sebou účinkovania v mnohých renomovaných koncertných domoch. Roku 2004 s úspechom debutovala na Salzburskom festivale.
V piatok 8. decembra pozýva mladý šarmantný dirigent Charles Olivieri-Munroe na koncert všetkých študentov a poslucháčov Vysokých škôl. V bratislavskej Redute sa uskutočni koncert venovaný špeciálne pre vysokoškolákov. Spoločne so Slovenskou filharmóniou uvedie výber Slovanských tancov Antonína Dvořáka. Antonín Dvořák sa intenzívne venoval mladým ako pedagóg pražského a newyorského konzervatória. Je o ňom známe, že sa mu veľmi páčila myšlienka zakladateľky konzervatória v New Yorku, aby na tejto škole mohli študovať hudobne nadaní mladí ľudia bez rozdielu farby pleti a národností. To bol aj jeden z dôvodov, prečo prijal pozvanie do Ameriky. Celý svoj život zostal presvedčeným Čechom a stotožňoval sa s ideami slovanskej rovnoprávnosti. Národné prvky jednotlivých národov ho fascinovali, mnohé z nich aj použil vo svojom nesmrteľnom cykle Slovanských tancov. Hrávajú sa po celom svete, objavujú sa na pultoch všetkých vydavateľstiev. Pôvodne klavírne skladby autor zinštrumentoval roku 1878. Slovanské tance patria dnes medzi populárne koncertné tituly a sú akýmsi univerzálnym hudobným jazykom. Aj preto ich dramaturgia Slovenskej filharmónie vybrala ako vzácny umelecký darček na prvé stretnutie vysokoškolákov s klasickou hudbou.
V sobotu 9. decembra uvedie so Slovenskou filharmóniou koncert z cyklu Rodinných koncertov. Mimoriadne obľúbené projekty sú určené pre všetky vekové skupiny, ale najmä pre najmenších. Nálada v sobotné popoludnie bude tanečná. Na koncerte zaznejú Tri nemecké tance jubilanta Wolfganga Amadea Mozarta a Slovanské tance Antonína Dvořáka. Svetom klasickej hudby vás bude sprevádzať obľúbený televízny moderátor Martin Vanek. Zastavte sa v sobotu 9. decembra so svojimi ratolesťami v Slovenskej filharmónii. Okrem hudby a zábavy deti čaká tradičná tombola, v ktorej získajú pekné ceny a možno príde aj Mikuláš….