Viacero skladieb, ktoré sú na programe hlavných koncertných cyklov zaznejú počas 67. sezóny vôbec po prvýkrát. Patrí k nim napríklad skladba gruzínskeho skladateľa Giju Kančeliho Styx pre sólovú violu, miešaný zbor a sláčikový orchester, či .Suita č. 3 G dur op. 55 Piotra Iľjiča Čajkovského, ktoré sú na programe vo štvrtok a piatok 5. a 6. novembra.Na úvod koncertu zaznie predohra Helios op. 17, FS 32 Carla Nielsena. Dánsky skladateľ je považovaný za jednu z výrazných osobností svetového symfonizmu prvej polovice 20. storočia. Predohra Helios je zaradená do sezóny pri príležitosti 150. výročia narodenia skladateľa.
Viacero skladieb, ktoré sú na programe hlavných koncertných cyklov zaznejú počas 67. sezóny vôbec po prvýkrát. Patrí k nim aj skladba gruzínskeho skladateľa Giju Kančeliho Styx pre sólovú violu, miešaný zbor a sláčikový orchester. Gija Kančeli patrí medzi najuznávanejších súčasných skladateľov. Pred ôsmimi rokmi navštívil Slovensko ako hosť medzinárodného festivalu súčasnej hudby Melos–Étos, kde zaznelo niekoľko jeho skladieb. Narodil sa v Gruzínsku, dnes žije v Antverpách. Sólový part jeho meditatívneho diela si vypočujeme v interpretácii ukrajinského violistu žijúceho v Londýne Maxima Rysanova.
Aj posledné dielo koncertov – Suita č. 3 G dur op. 55 Piotra Iľjiča Čajkovského bude mať svoju premiéru v rámci sezón Slovenskej filharmónie.
Slovenská filharmónia, Slovenský filharmonický zbor /zbormajster Jozef Chabroň/ uvedú program pod taktovkou petrohradského rodáka Daniela Raiskina, ktorý sa za dirigentský pult Slovenskej filharmónie postaví opäť po dvoch rokoch.