Mladí zahrajú mladým v bratislavskej REDUTE

V sezónach Slovenskej filharmónie dostávajú pravidelne priestor  mládežnícke hudobné telesá, ktoré sú súčasťou koncertného cyklu Junior – koncerty určené mladým návštevníkom. Mladí zahrajú mladým aj v tejto sezóne v novozrekonštruovanej Redute , na úvodnom koncerte cyklu J. Uskutoční sa v stredu 15. februára18.00 hKoncertnej sieni Slovenskej filharmónie.

Na prvý koncert tohto cyklu  pozývajú  poslucháči bratislavského konzervatória s dirigetnom Júliusom Karabom , dlhoročným pedagógom bratislavského konzervatória.  Symfonický orchester  a Spevácky zbor Konzervatória v Bratislave / zbormajsterka Iveta Viskupová/ uvedú program zostavený z diel A. Vivaldiho, J. S. Bacha, J. K. J. Nerudu, J. Rodriga F. Schuberta. Sólistami večera sú tiež poslucháči školy  – Martina Kostolanská, flauta,   Lucia Hravanová, husle, Mária Fuchsbergerová, husle, Tomáš Topenčík, trúbka, Dávid Hnat, gitara,   Miroslava Renzová – Trávničková, soprán, Patrik Horňák, tenor a Tomáš Šelc, bas.

Mladí  umelci vystúpia v bratislavskej Redute, kde práve  mnohí z nich v budúcnosti budú pravidelne vystupovať ako členovia telies Slovenskej filharmónie.