Aktuality a novinky


Slovenská filharmónia a šéfdirigent James Judd otvoria v októbri jubilejnú koncertnú sezónu 2018/2019

61 SF James Judd_Istvan Vardai 02 11 2017 © jan.f.lukas

Otváracie koncerty a zároveň prvé symfonické dvojice 70.  koncertnej sezóny Slovenskej filharmónie sú na programe vo štvrtok a piatok 25. a 26. októbra 2018. Zaznejú pod taktovkou šéfdirigenta Jamesa Judda,  s ktorým sa filharmonici  predstavili na  Otváracom koncerte 54. ročníka Bratislavských hudobných slávností.

Po piatkovom koncerte (26. 10. 2018)  vás pozývame na stretnutie s umelcami koncertu,  ktoré sa uskutoční 10 minút po koncerte vo foyeri Slovenskej filharmónie.

Čítať viac…


Slovenská filharmónia vo viedenskom Musikvereine

Svárovský

V nedeľu 21. októbra sa predstaví vo Viedni aj Slovenská filharmónia, ktorej členovia vystúpia  vo viedenskom Musikvereine. Program koncertu je zostavený z diel  českých skladateľov – Bedřicha Smetanu a Antonína Dvořáka. Koncert sa uskutoční pod taktovkou Leoša Svárovského vo Veľkej sále o 19,30 h .


Slovenský komorný orchester odcestoval do Španielska a Nemecka

65 SKO fotografovanie 05 05 2017 © jan.f.lukas

Slovenský komorný orchester / um. vedúci Ewald Danel/   odcestoval vo štvrtok 18. októbra   na  umelecký zájazd do Španielska. Predstaví sa tu na piatich koncertoch   spolu s výnimočným španielskym klarinetistom Pablom Barragánom. Koncerty zaznejú v španielskych mestách /Jerez de la Frontera, Murcia, Castellón, Zaragóza, Avilés/   od štvrtka 18.  do 25. októbra t. r.. 
Čítať viac…

Prejsť na sekciu Aktuality a novinky →