Symfonický koncert v Redute

Vo štvrtokpiatok 30.31. januára sa Slovenská filharmónia predstaví pod taktovkou stáleho hosťujúceho dirigenta SF Rastislava Štúra. Hosťom  koncertov v tomto týždni je mladý nemecko-japonský violončelista, víťaz viacerých medzinárodných súťaží, Danjulo Ishizaka. Na jeho umelecký vývoj mal hlavný vplyv Boris Pergamenščikov, u ktorého študoval v rokoch 1998-2004 na Konzervatóriu Hannsa Eislera v Berlíne. Štartom jeho medzinárodnej umeleckej kariéry bol koncert vo viedenskom Musikvereine v novembri 2003 s Viedenskými symfonikmi pod taktovkou Krzysztofa Pendereckého.  Odvtedy účinkoval so svetovými symfonickými telesami. V tejto koncertnej sezóne ho čaká debutové vystúpenie s Rozhlasovým symfonickým orchestrom vo Viedni pod taktovkou Krzysztofa Pendereckého,  tiež vystúpi s orchestrom Budapest fesival  a dirigentom Adamom Fischerom.V  Bratislave uvedie mladý umelec  Koncert pre violončelo a orchester Williama Waltona. Program doplní dielo ďaľšieho Angličana – Edwarda Elgarakoncertná predohrou op. 40 Cockaigne. V druhej polovici koncertov zaznie veľkolepá symfonická freska Sinfonia domestica op. 53 Richarda Straussa.